|
Verlenging N322 |
|||
|
De verlenging van de N322 komt steeds dichterbij. Was in de lente al begonnen met de op en afritten bij de Scharenburg, nu is ook het viaduct van de Scharenburg over de N322 afgesloten.
De aansluiting van de op en afritten op de N322 zijn in de lente al gemaakt en het aansluiten van deze op en afritten op de scharenburg gaart de komende tijd gebeuren. De aansluiting van de op- en afritten op de Scharenburg is gestart en daarbij kunnen de wegenbouwers het dagelijkse verkeer missen als kiespijn. De klus gaat tot het eind van het jaar duren en gedurende deze tijd blijft het verkeer over het viaduct, met uitzondering van fietsers en brommers, verboden. Dit veroorzaakt vooral voor verkeer van en naar Horssen veel overlast. Even boodschappen doen met de auto in Druten betekent al snel 4 tot 6 km extra, want men zal om moeten rijden via de Noord-Zuid en Van Heemstraweg. Voor bewoners van de Molenhoek is het misschien wat korter via de Schriksestraat in Afferden, maar dat hangt er ook een beetje van af waar men in Druten moet zijn.
Het fietspad over het viaduct aan de oostzijde (de Nijmeegse kant) van de Scharenburg wordt weggehaald. Het fietspad aan de andere kant wordt geschikt gemaakt voor tweerichtingsverkeer. Hiermee wordt bereikt dat fietsers en brommers niet de drukke op en afritten hoeven te passeren. Ook het verkeer op Nijmegen, voor werken, winkelen, school of ziekenhuisbezoek wordt voor de Horssenaren moeilijker want men kan tijdens de bouwwerkzaamheden niet meer snel bij de Scharenburg de Maasenwaalweg opschieten, maar zal eerst over binnenwegjes naar de Deestsesteeg moeten om de Maasenwaalweg te bereiken. Ook voor de Drutenaren die naar Nijmegen moeten wordt het een moeilijker want zij zullen ook eerst naar de Deestsesteeg moeten om de Maasenwaalweg te bereiken. Wordt het toch weer ouderwets druk op de van Heemstraweg tussen Druten en Deest. Vooral op de spitsuren zal dit extra tijd gaan kosten. Na de vaknatie wordt ook gestart met de werkzaamheden aan de N322 in West Maas en Waal. Ook hier zal men nog veel overlast hebben van de bouwwerkzaamheden voordat men kan genieten van de ontlasting die de nieuwe weg voor de drukke Van Heemstraweg gaat brengen. MaasWaalWeb, 15 augustus 2009
|
|||