|
Club Oldtimers Maas en Waal in oprichting |
|||
|
Door twee liefhebbers van oude auto's uit West Maas en Waal wordt geprobeerd een Oldtimerclub Maas en Waal op te richten.
Met heel veel poetsolie, bijenwas en vooral veel liefde kun je elk oudje in een perfecte staat houden. Wat is er mooier dan, met open dak, in een VW Kever cabriolet (de naam is al als een gedicht) door de zomerse dreven te toeren. Fiscaal is een voertuig ouder dan 25 jaar een klassieker, of oldtimer en heeft de belasting hiervoor een gunstig fiscaal regiem. Deze auto's worden vrijgesteld van de motorrijtuigenbelasting. Redelijk, want de meeste klassiekers worden alleen gebruikt voor een ritje op een mooie lente of zomerdag. Het karakter van een liefhebberij in oude auto's is dat de echte leefhebber de meeste tijd besteedt aan het repareren, poetsen en vertroetelen van zijn wagentje om er vervolgens op de mooie dage, al dan niet in een rally voor oude voertuigen, trots een ritje mee te maken.
Bij een oude auto's club hoort, als je
niet uitkijkt ook een "verwaarloosde vrouwenclub". Het lijkt wel
dat voor de liefhebber de geur van poetsolie boven die van een mooie vrouw
gaat. Neem daarom je vrouw mee, want bij de meeste vrouwen gaat de liefde
voor een oude oude auto boven die voor een ouwe vent. De echte liefhebbers
nemen daarom hun vrouw mee. De initiatiefnemers voor een de Oldtimerclub spelen hier op in. Een klassieker in goede staat houden vergt veel kennis. Niet alleen kennis van de techniek die in de oudjes te vinden is, maar ook moet je een idee hebben waar je reserve-onderdelen kunt vinden en waar de "mannetjes" zitten die je kunnen helpen met de moeilijker problemen waarvoor speciaal gereedschap nodig is. Een club, met allemaal gelijkgezinden is hiervoor een goed begin. Hier begint de speurtocht naar nieuwe zuigerveren of de vervanging van een versleten koppeling. (Om maar iets willekeurigs te noemen.) Maar ook gewoon mensen kunnen die je iets kunt vragen als je zelf niet verder komt of samen zoeken naar de oorzaak van een probleem kan heel nuttig zijn. Een tweede probleem is dat je voor het onderhoud, toch eigenlijk wel nodig om over een ruimte te beschikken voor het vertroetelen van je karretje. Een garage, liefst met een brug en de wat zwaardere gereedschappen. Je kunt dat allemaal zelf regelen maar in clubverband is dit veel gemakkelijker en het spaart ook nog eens kosten. De club heeft nog een geen garage, maar er staan links en rechts overal ruimten leeg, dus als er voldoende belangstelling is zal het zeker wel lukken iets te vinden.
De oude Engelse sportwagens zijn heel geliefd. Terecht. Achter het stuur van deze sportwagens verander jezelf in een gentleman en je vrouw of vriendin in filmster. Iedereen langs de weg kijkt je jaloers na. Dat maakt het nog leuker dan alleen de wind door de haren en de zon in je gezicht. Dan zijn er ook nog de rallies in voorjaar en zomer. Heel
gezellig en je komt op de mooiste plekjes. Is je karretje niet al te oud en
in een goede conditie dan kun je er heen toeren, een plezier op zich, maar
heb je een echt oudje, met ouderdomskwaaltjes dan kun je hem beter op een
aanhanger wegbrengen. Een aanhanger achter de hand hebben als je geliefde oudje
het begeeft is nooit weg. Ook hier kan een een oplossing in clubverband
handig zijn. Lijkt het initiatief voor een oldtimerclub je wel wat? Neem dan contact op met de initiatienemers: Peter van Gent, 06-174 16 352, p.vangent@hetnet.nl MaasWaalWeb, 11 oktober 2009
|
|||