Massale steun voor nieuw overdekt zwembad

Gisteravond zijn in het Gemeentehuis van West Maas en Waal aan burgemeester Thomas Steenkamp en wethouder Bert van Swam 2718 handtekeningen en bijna zestig Emails met steunbetuigingen aangeboden voor een nieuw overdekt zwembad.

Massale belangstelling bij het aanbieden van ruim 2700 handtekeningen en rond de zestig E-mails voor een overdekt zwembad.

Massale belangstelling

Burgemeester en wethouder waren zichtbaar van onder de indruk. Niet alleen van de handtekeningen, maar ook van de massale opkomst waarop men duidelijk niet gerekend had. Men had gerekend op enkele tientallen bezoekers en hiervoor al de koffie klaargezet, maar toen de hal van het gemeentehuis voller en voller bleef lopen moest men de plannen herzien en vond de bijeenkomst in de hal van het gemeentehuis plaats. De koffie schoot erbij in, want die had men niet voldoende.

Steun is nog veel groter dan deze nu lijkt

Secretaris Kitty Diels van Aqualeon bood de handtekeningen en de E-mails aan. Het hadden er, als men door gegaan was, nog veel meer kunnen zijn want bij de leden van Aqualeon bleven mensen aankloppen met de vraag: "Waar kunnen we heen voor het plaatsen van onze handtekeningen". Maar Aqualeon wil de vaart er in houden. Men wacht nu al zo lang op een zwembad dat het nu toch echt van moet komen. Burgemeester Steenkamp toonde begrip: "Als je in een paar weken  bijna 3000 handtekeningen ophaalt begrijpen we dat er naast de mensen die je hebt kunnen bereiken ook nog heel veel mensen zijn die ook best willen tekenen, maar die je, toe je langs de deur ging niet kon bereiken."

Secretaris Kitty Diels van zwemclub Aqualeon

Zwemclub Aqualeon klem gezet

Aqualeon is door de gang van zaken behoorlijk klem komen zitten. Eind juni is het met het oude zwembad over en uit. De gemeente is gewaarschuwd dat het bad niet meer aan de eisen voldoet en durft het niet langer open te houden. Hierdoor zal er, ook als de plannen voor nieuw bad doorgaan voor de zwemclub een gat ontstaan, want een zwemclub zonder water is als een vis op het droge. Je kunt nog wel spartelen, maar met zwemmen heeft het niets meer te maken.

Stevige discussie in gevecht om te overleven

De massaal opgekomen leden van de club hadden het er moeilijk mee en lieten zich niet met een kluitje in het riet sturen. Er volgde een stevige discussie waarbij het publiek burgemeester en wethouder het vuur aan de schenen legde. Waar men het vooral moeilijk mee heeft: al tien jaar wordt er een bad gepraat en nu wordt er ineens de stekker uitgetrokken. Dat is levenbedrijvend voor de club. Het is als de vis op het droge: die overleeft het ook niet zonder water.

Wethouder Bert van Swam, Kitty Diels (secretaris Aqualeon), burgemeester Thomas Steenkamp en twee jeugdleden van Aqualeon bieden de lijsten met handtekeningen en E-mails met steunbetuigingen aan.

Duidelijke boodschap voor gemeentebestuur

De boodschap aan het gemeentebestuur is duidelijk: zorg dat er een oplossing komt. De gemeente werkt aan allerlei programma's die de mensen moeten verleiden om meer te gaan bewegen. Dan kun jet het niet maken om de een bad te sluiten zonder dat er een alternatief is. Zorg dus dat de gemeente zo snel mogelijk een overdekt bad komt zodat men in West Maas en Waal weer het jaar rond kan zwemmen. Dat is de enige logische conclusie. Vooral omdat er in West Maas en Waal een groeiende groep mensen is die hiervoor op water aangewezen is. Water heft de zwaartekracht op en daardoor kunnen deze mensen in water nog wel bewegen en op het droge niet omdat dit een te hoge belasting vormt voor de spieren. Maar ook de jeugd die zwemt is een jeugd die in negen van de tien gevallen blijft bewegen. Dat kun en mag je niet zomaar stoppen.

Heel veel mensen en toch misten we er nog 

Oh ja: de hal van het gemeentehuis stond vol en toch waren er nog afwezigen. Wat we misten waren de raadsleden. Waar waren zij? Drieduizend handtekeningen is geen kattepis. Dat zijn ook bijna allemaal kiezers.  Die laat je toch niet in de kou staan?

MaasWaalWeb, 23 november 2010